poradnia-chorób-piersi-saniivitas

Poradnia Chorób Piersi Sanivitas wspiera od 10 lat tysiące kobiet- od badań profilaktycznych po diagnostykę i planowanie leczenia raka piersi. W ramach Poradni Chorób Piersi oferujemy zarówno wizyty profilaktyczne (wywiad lekarski, analiza dostarczonej dokumentacji, badanie palpacyjne, USG piersi, bezpłatna mammografia), oraz bezpłatny dostęp do takich metod diagnostycznych, jak: biopsja aspiracyjna cienko- i gruboigłowa, oraz biopsja mammotomiczna. Nasz zespół doświadczonych chirurgów, pielęgniarek i pracowników obsługi rejestracji zapewnia pacjentkom kameralną atmosferę, tak ważną w przypadku podejrzenia raka piersi. Wiemy, jak trudną i stresującą sytuacją jest podejrzenie choroby nowotworowej, dlatego każda kobieta spotyka się u nas z holistycznym podejściem ze strony personelu.

Rak piersi- nie daj się zaskoczyć!

Co roku na świecie miliony kobiet przegrywają nierówna walkę z rakiem piersi. Co gorsza, nowotwór ten rozwija się nawet u młodych kobiet. Śląski Ośrodek Onkologii SANVITAS postawił sobie za cel edukację kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi. Niebawem uruchamiamy na Śląsku cykl bezpłatnych warsztatów adresowanych zarówno do placówek edukacyjnych, jak i klubów seniora; tak, aby objąć edukacją jak najszersze grono kobiet. 

Choroby piersi- niepokojące objawy, z którymi zgłaszają się do nas pacjentki

Wiele kobiet po zaobserwowaniu u siebie niepokojących objawów w obrębie piersi zastanawia się, czy są na tyle alarmujące, aby zgłosić się do Poradni Chorób Piersi. Nasi specjaliści podkreślają, iż wizyta w takiej poradni powinna być stałym elementem dbania o zdrowie- niezależnie od tego, czy objawy występują, czy też nie. W przypadku raka piersi najważniejsza jest profilaktyka: samobadanie piersi, poddawanie się badaniom: USG/ mammografia, gdyż nowotwór ten wykryty odpowiednio wcześnie daje szansę na wyleczenie. Wiele zmian w piersiach w toku dalszej diagnostyki okazuje się finalnie zmianą łagodną. Jednak z całą pewnością poniższe objawy powinny skłonić kobietę do wizyty w naszej placówce.

Niepokojącymi objawami, które można w ten sposób wykryć, są:

  • nietypowe marszczenie się i naciąganie skóry,
  • wyczuwalny guzek na obszarze piersi lub pachy,
  • zmiana wyglądu skóry wokół brodawki sutkowej,
  • wciągnięcie brodawki sutkowej lub wyciek wydzieliny z krwią,
  • nietypowa zmiana kształtu, powiększenie lub opadanie jednej piersi,
  • powiększone węzły pachowe, nietypowe obrzęk pachy.

Warunki skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w Poradni Profilaktyki Chorób Piersi znajdziecie państwo (tutaj)!

Poradnia Chorób Piersi Sanivitas -diagnostyka pogłębiona chorób piersi

Jeśli nasi specjaliści stwierdzą podczas wizyty, iż wykryta w piersi zmiana wymaga dalszej diagnostyki, Śląski Ośrodek Onkologii SANIVITAS oferuje pacjentkom dostęp do zaawansowanych metod diagnostycznych ( bezpłatnie, w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia) takich, jak np. biopsje. Mimo, iż wiele kobiet obawia się tej metody, należy podkreślić, iż personel naszej placówki w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie dokłada wszelkich starań, aby badanie było dla pacjentki jak najmniej uciążliwe i jak najmniej bolesne. Rodzaje biopsji wykonywane w SANIVITAS:

– BIOPSJA CIENKOIGŁOWA – procedura polegająca na pobraniu materiału cytologicznego przy pomocy strzykawki zakończonej cienką igłą. Nie wymaga stosowania znieczulenia. Badanie to umożliwia ocenę pobranych komórek, jednak nie może ocenić struktury tkanek.

-BIOPSJA GRUBOIGŁOWA POD KONTROLĄ USG – metoda ta jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i polega na wprowadzeniu igły o dosyć dużej średnicy (2,1 mm). Dzięki mechanizmowi tak zwanego “pistoletu biopsyjnego” pobiera z tkanki guza wałeczek i tym samym pozwala na uzyskanie materiału do pełnego badania histopatologicznego oraz immunohistochemicznego. 

-BIOPSJA MAMMOTOMICZNA – najnowocześniejsza metoda, stosowana w ramach dalszej diagnostyki po wykryciu zmian podczas mammografii lub USG. Polega na precyzyjnym pobraniu wycinków z piersi w celu ustalenia charakteru zmiany. Tego rodzaju biopsję można stosować także przy usuwaniu niewielkich zmian, z zachowaniem marginesu bezpieczeństwa. Poradnia SANIVITAS dysponuje nowoczesnym mammotomem, umożliwiającym przeprowadzenie u naszych pacjentek szybkiej i skutecznej diagnostyki.

Rak piersi, to nie wyrok!

W przypadku wykrycia u pacjentki zmian o charakterze nowotworowym, SANIVITAS realizuje szybką terapię onkologiczną w ramach umowy z NFZ. Do skorzystania z niej uprawnieni są pacjenci posiadający Kartę Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Może wystawić ją lekarz POZ w przypadku podejrzenia nowotworu lub specjalista, który rozpozna nowotwór na podstawie wyników badań. 

Pacjent z rozpoznaną chorobą nowotworową, posiadający kartę DiLO, wymaga przygotowania indywidualnego planu leczenia onkologicznego. Zajmuje się tym nasz interdyscyplinarny zespół specjalistów, a każdemu z podopiecznych dedykowany jest koordynator, który towarzyszy pacjentowi podczas całej terapii.. Jego zadaniem jest zbieranie dokumentacji medycznej, nadzór nad terminarzem badań i zabiegów oraz umawianie na konsultacje.

Zapraszamy do korzystania z naszej placówki w Bytomiu. 

samobadanie_piersi

Zobacz więcej

Umów wizytę

Nasze usługi

Nasze usługi