Onkolog Sanivitas w Bytomiu

Tel.:32-387-76-05  lub 32-387-76-06

Gabinet Onkologiczny w Poradni Sanivitas w Bytomiu

Onkolog

Specjalista Onkolog zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób onkologicznych (chorób nowotworowych). Wizyta u Onkologa wiąże się z dużym stresem, ponieważ choroby nowotworowe wzbudzają w nas szczególny lęk. Podczas gdy nowotwory odpowiednio szybko wykryte są często całkowicie wyleczalne. Terapia powinna być bezsprzecznie jak najszybciej zaplanowana i wdrożona przez Specjalistę Onkologa.

Nasi Lekarze:

Tel.:32-387-76-05  lub 32-387-76-06

dr n. med. Krystyna Trela-Janus – specjalista onkolog, specjalista radioterapii onkologicznej

Przychodnia Sanivitas w Bytomiu – dni przyjęć lekarza: czwartek

 

Do Specjalisty Onkologa powinni trafić Pacjenci, którzy mają  podejrzenie lub rozpoznanie choroby nowotworowej w wyniku wstępnych badań. Wymagają oni zaplanowania i przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki oraz leczenia. Specjalista onkolog nadzoruje przebieg leczenia i wyznacza jego kolejne punkty. Terapia onkologiczna często składa się z kilku etapów planowanych indywidualnie w zależności od choroby i jej zaawansowania, wieku pacjenta, chorób dodatkowych. Elementami leczenia onkologicznego mogą być -leczenie operacyjne, chemioterapia, radioterapia, hormonoterapia. Onkolog czuwa nad przeprowadzeniem każdego etapu leczenia.  Zleca i analizuje badania kontrolne, porównuje wyniki i na ich podstawie modyfikuje pierwotny plan leczenia. Po zakończeniu leczenia onkologicznego Pacjenci regularnie odbywają kontrole onkologiczne. Pacjenci zgłaszają się w wyznaczonych odstępach czasu i wykonują badania kontrolne przewidziane standardami. Mogą także zgłosić się do Specjalisty Onkologa zawsze, gdy zauważą niepokojące objawy.

Specjalista Onkolog w Poradni Sanivitas w Bytomiu zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem Pacjentek z rakiem gruczołu piersiowego, zwłaszcza w czasie radioterapii oraz kontrolą po zakończonym leczeniu onkologicznym.

Uwaga:

W czasie konsultacji u Onkologa istnieje możliwość zakwalifikowania i umówienia na wykonanie biopsji wątroby i biopsji trzustki.

Przygotuj się do wizyty u Specjalisty Onkologa:

  • Na wizytę u Onkologa przynieś ze sobą wyniki wszystkich wykonanych dotychczas badań laboratoryjnych oraz obrazowych (zdjęcia, tomografię, rezonans, usg).
  • Ważne jest także, abyś wiedział na jakie inne choroby obecnie chorujesz (choroby przewlekłe), ponieważ od tego będzie zależał wybór leczenia.
  • Ważne jest także, abyś miał ze sobą listę stale zażywanych leków i inne ważne dokumenty medyczne.
  • ubierz się wygodnie, u Onkologa będziesz się rozbierał do badania fizykalnego
  • zaproś na wizytę u Onkologa bliską osobę

Rak Piersi