Poradnia Profilaktyki Chorób Piersi Sanivitas NFZ

Tel.: 32-387-76-05  lub 32-387-76-06

Poradnia Profilaktyki Chorób Piersi Poradnia Profilaktyki Chorób Piersi Sanivitas NFZ

Profilaktyka Chorób Piersi

Nasi Lekarze:

Tel.: 32-387-76-05  lub 32-387-76-06

dr n. med. Mariusz Deska – specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej

Przychodnia Sanivitas w Bytomiu – dni przyjęć lekarza: środa i czwartek

lek. Joanna Gwoździewicz – specjalista chirurgii ogólnej

Przychodnia Sanivitas w Bytomiu – dni przyjęć lekarza: środa i czwartek

lek. med. Przemysław Król – specjalista chirurg

Przychodnia Sanivitas w Bytomiu – dni przyjęć lekarza: wtorek

dr n. med. Tomasz Stępień – specjalista chirurg

Przychodnia Sanivitas w Bytomiu – dni przyjęć lekarza: środa

 

Zmiany chorobowe w piersiach zawsze wzbudzają niepokój, ponieważ najpoważniejsza z chorób piersi – rak piersi jest chorobą śmiertelną. Dlatego tak ważna jest Profilaktyka Chorób Piersi.

Dawniej, kiedy nie było dostatecznej wiedzy, rozpoznanie raka piersi oznaczało zmaganie się z ciężką chorobą , cierpienie i śmierć. Aktualnie nasza wiedza pozwala wykrywać wczesne stadium raka i podejmować skuteczne leczenie.

Poradnia Profilaktyki Chorób Piersi Sanivitas w Bytomiu  oferuje wykorzystanie zdobyczy nowoczesnej medycyny na światowym poziomie. Doświadczony Zespół Specjalistów Chirurgów i Onkologów oraz Pielęgniarek i Rejestratorek Medycznych od ponad 10 lat pomaga setkom Kobiet w walce z rakiem piersi. Od systematycznej profilaktyki poprzez diagnostykę na poziomie podstawowym i pogłębionym do planowania ewentualnego leczenia oraz monitorowania zdrowia po leczeniu.

Zaplanuj i  systematycznie wykonuj badania piersi nawet jeśli jesteś całkiem zdrowa i nie odczuwasz żadnych dolegliwości oraz nie masz żadnych czynników ryzyka.

Profilaktyka raka piersi znaczy życie, Twoje życie

Programy profilaktyczne Rak Piersi

W Poradni Profilaktyki Chorób Piersi Sanivitas w Bytomiu możesz bezpłatnie wykonać:

 1. badania profilaktyczne, dla Kobiet, które są zdrowe, ale zgodnie z zaleceniami chcą się systematycznie kontrolować lub mają czynniki ryzyka zachorowania na raka piersi:
  • konsultacja lekarska, w czasie której Lekarz zbierze dokładny wywiad dotyczący Twojego stanu zdrowia a zwłaszcza  czynników ryzyka chorób piersi. Lekarz zapyta także o występowanie nowotworów w Twojej rodzinie ponieważ uwarunkowania genetyczne są bardzo istotne
  • USG piersi
  • mammografia
 2. diagnostykę na poziomie podstawowym oraz pogłębionym, dla Kobiet, które z powodu wystąpienia objawów lub zmian chorobowych wymagają ich dalszego wyjaśnienia
  • aspiracyjna biopsja cienkoigłowa
  • biopsja gruboigłowa
  • mammotomiczna biopsja, która jest połączeniem nowoczesnej diagnostyki z leczeniem
 3.  w razie potrzeby możesz w ramach Poradni Profilaktyki Chorób Piersi Sanivitas w Bytomiu odbyć konsultację onkologiczną z omówieniem wyników badań i nakreśleniem planu dalszego postępowania.
 4. w naszej Poradni prowadzone są także systematyczne badania kontrolne po zakończonym leczeniu onkologicznym

 

Aby skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji w Poradni Profilaktyki Chorób Piersi Sanivitas w Bytomiu  musisz posiadać:

 • skierowanie od swojego Lekarza Rodzinnego lub Lekarza Specjalisty ( na przykład ginekologa, chirurga, endokrynologa czy innego)

                                    LUB

 • posiadać wydaną kartę DiLO.

 

Poza profilaktyką, diagnostyką i leczeniem raka piersi w Poradni Profilaktyki Chorób Piersi Sanivitas w Bytomiu doświadczeni Specjaliści diagnozują i leczą wszelkie inne choroby piersi, na przykład mastopatię, nowotwory łagodne, stany zapalne.

 

W Pracowni Mammografii Sanivitas w Bytomiu oraz w Zabrzu wykonujemy bezpłatne badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Pacjentki, które spełniają warunki udziału w tym Programie Profilaktyki Raka Piersi   mogą się zgłaszać do Naszej Poradni Sanivitas w Bytomiu lub Pracowni Mammografii w Zabrzu bez skierowania w celu uzgodnienia terminu mammografii.

 

Śląski Ośrodek Onkologii Sanivitas zaprasza Pacjentki do Naszej Poradni Sanivitas w Bytomiu. Tu przeprowadzisz badania profilaktyczne (USG piersi i mammografię) oraz diagnostykę na poziomie podstawowym i pogłębionym (biopsje). W razie potrzeby możesz wraz z Lekarzem Onkologiem omówić i  zaplanować leczenie onkologiczne i monitorowanie stanu zdrowia po leczeniu.

W przyjaznej atmosferze przy użyciu nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej doświadczony zespół lekarsko-pielęgniarski zadba o Twoje zdrowie.

Zapraszamy.

Profilaktyka Chorób Piersi