Samobadanie Piersi

Samobadanie Piersi : Kurs Badania Piersi Sanivitas

samobadanie piersi

Zmiany chorobowe w piersiach zawsze wzbudzają niepokój, ponieważ najpoważniejsza z chorób piersi – rak piersi jest chorobą śmiertelną. W Polsce w każdym roku około 20 tysięcy Kobiet dowiaduje się, że są chore na raka piersi. Podsumowując to oznacza, że 52 Kobiety codziennie słyszą taką informację od Lekarza. Codziennie w naszym kraju 18 Kobiet umiera z powodu tej podstępnej choroby. Niegdyś, kiedy nie było dostatecznej wiedzy na ten temat rozpoznanie raka piersi oznaczało długie zmaganie się z ciężką chorobą , cierpienie i śmierć. W przeciwieństwie do tamtych czasów, aktualnie nasza wiedza pozwala wykrywać wczesne stadium raka i w związku z tym podejmować skuteczne leczenie.

Samobadanie piersi jest pierwszym istotnym filarem profilaktyki raka piersi.

Wykonując systematycznie samodzielne badanie swoich piersi jesteś bezsprzecznie w stanie dobrze poznać swoje ciało.
Niewątpliwie łatwo zauważysz najdrobniejsze zmiany. Po kilku przeprowadzonych przez siebie badaniach bez wątpienia będziesz osobą, która najtrafniej oceni czy jest różnica w obrazie swoich piersi w kolejnych miesiącach. Dlatego właśnie powinnaś wykonywać samobadanie piersi systematycznie. Należy to robić co miesiąc, począwszy od 20-go roku życia. Ważne jest, aby to proste i łatwe badanie wykonać umiejętnie. W związku z tym koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas specjalnie kursem.

Całe badanie zajmuje Ci najwyżej kilkanaście minut,  dlatego znajdź chwilę dla własnego zdrowia.

Jak badać piersi, żeby badanie było skuteczne a jego wynik wiarygodny – obejrzyj przygotowaną przez nas specjalnie prezentację :

  Moje comiesięczne badanie piersi  – krok po kroku. 

lub w wersji statycznej :


 


Wykonuj co miesiąc, w domu, własne badanie piersi,  ponieważ dzięki temu możesz odkryć niewielką zmianę (guzek) o średnicy nawet poniżej 1 cm. Godnym uwagi jest fakt, że daje to ogromną szansę pełnego wyleczenia w razie poważnego rozpoznania.

Pamiętaj – większość znalezionych w piersiach zmian (guzków piersi) ma charakter łagodny, niegroźny. Bez wątpienia jednak  każda znaleziona zmiana wymaga wyjaśnienia – szybkiej dalszej diagnostyki.

Co zrobić jeśli znajdziesz w czasie badanie niepokojący objaw lub wymacasz zmianę – guzek w piersi ?

 

Nie bój się.

Nie odkładaj tego na później.

Działaj.

Zgłoś się do Lekarza, który pokieruje dalej Twoją diagnostyką.

 

Śląski Ośrodek Onkologii Sanivitas zaprasza Pacjentki do Naszych Poradni Sanivitas w Bytomiu oraz w Zabrzu . Tu przeprowadzicie badania profilaktyczne, w tym USG piersi i mammografię, a także diagnostykę na poziomie podstawowym oraz pogłębionym (biopsje) .

Porada obejmuje:

  • przeprowadzenie wywiadu lekarskiego,
  • badanie fizykalne piersi,
  • analiza  i omówienie wyników badań: mammografii oraz USG piersi (prosimy o przyniesienie na wizytę posiadanej dokumentacji),
  • przeprowadzenie biopsji, jeśli to konieczne,
  • omówienie wyników badania histopatologicznego lub cytologicznego po biopsji (badanie pobranego materiału pod mikroskopem)

W ramach Gabinetu Onkologicznego Poradni w Bytomiu  istnieje także możliwość konsultacji onkologicznej z omówieniem i planowaniem leczenia oraz  monitorowania stanu zdrowia po leczeniu.

W przyjaznej atmosferze przy użyciu nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej doświadczony Zespół Lekarsko-Pielęgniarski zadba o Twoje zdrowie.

Zapraszamy


Zarejestruj się do naszej Poradni Sanivitas  : Informacje o rejestracji