fbpx

Samobadanie Piersi

Samobadanie Piersi : Kurs Badania Piersi Sanivitas

Zmiany chorobowe w piersiach zawsze wzbudzają niepokój, ponieważ najpoważniejsza z chorób piersi – rak piersi jest chorobą śmiertelną. W Polsce w każdym roku około 20 tysięcy Kobiet dowiaduje się, że są chore na raka piersi, to oznacza, że 52 Kobiety codziennie słyszą taką informację od Lekarza. Codziennie w naszym kraju 18 Kobiet umiera z powodu tej podstępnej choroby.Dawniej, kiedy nie było dostatecznej wiedzy na ten temat rozpoznanie raka piersi oznaczało długie zmaganie się z ciężką chorobą , cierpienie i śmierć.
Aktualnie nasza wiedza pozwala wykrywać wczesne stadium raka i podejmować  skuteczne leczenie.

Samobadanie piersi jest pierwszym istotnym filarem profilaktyki raka piersi.

Wykonując systematycznie samodzielne badanie swoich piersi jesteś w stanie dobrze poznać swoje ciało.
Łatwo zauważysz najdrobniejsze zmiany. Po kilku przeprowadzonych przez siebie badaniach bez wątpienia będziesz osobą, która najtrafniej oceni czy jest różnica w obrazie swoich piersi w kolejnych miesiącach.  Dlatego właśnie powinnaś wykonywać samobadanie piersi systematycznie,  co miesiąc, począwszy od 20-go roku życia. Ważne jest, aby to proste i łatwe badanie wykonać umiejętnie, w związku z tym koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas kursem.

Całe badanie zajmuje Ci najwyżej kilkanaście minut,  dlatego znajdź chwilę dla własnego zdrowia.

Jak badać piersi, żeby badanie było skuteczne a jego wynik wiarygodny  – obejrzyj przygotowaną przez nas specjalnie prezentację :

  Moje comiesięczne badanie piersi  – krok po kroku. 

lub w wersji do statycznej :


 


Wykonuj co miesiąc, w domu, własne badanie piersi,  ponieważ dzięki temu możesz odkryć niewielką zmianę (guzek) o średnicy nawet poniżej 1 cm. Daje to ogromną szansę pełnego wyleczenia w razie poważnego rozpoznania.

Pamiętaj – większość znalezionych w piersiach zmian (guzków) ma charakter łagodny, niegroźny, ale każda znaleziona zmiana wymaga wyjaśnienia – szybkiej dalszej diagnostyki.

Co zrobić jeśli znajdziesz w czasie badanie niepokojący objaw lub wymacasz zmianę?

 

Nie bój się.

Nie odkładaj tego na później.

Działaj.

Zgłoś się do Lekarza, który pokieruje dalej Twoją diagnostyką.

 

Śląski Ośrodek Onkologii Sanivitas zaprasza Pacjentki do Naszych Poradni Sanivitas w Bytomiu oraz w Zabrzu do przeprowadzania badań profilaktycznych, w tym USG piersi i mammografii, a także  diagnostyki na poziomie podstawowym oraz pogłębionym (biopsje) .

Porada obejmuje:

  • przeprowadzenie wywiadu lekarskiego,
  • badanie fizykalne piersi,
  • analiza  i omówienie wyników badań: mammografii oraz USG piersi (prosimy o przyniesienie na wizytę posiadanej dokumentacji),
  • przeprowadzenie biopsji, jeśli to konieczne,

W ramach Gabinetu Onkologicznego Poradni w Bytomiu  istnieje także możliwość konsultacji onkologicznej z omówieniem i planowaniem leczenia oraz  monitorowania stanu zdrowia po leczeniu.

W przyjaznej atmosferze przy użyciu nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej doświadczony zespół lekarsko-pielęgniarski zadba o Twoje zdrowie.

Zapraszamy.


Zarejestruj się do naszej Poradni Sanivitas  : Informacje o rejestracji


Wielkość czcionki
Kontrast