Bezpłatna rehabilitacja

Program leczniczy realizowany w przychodni Sanivitas został zakończony

Bezpłatna rehabilitacja lecznicza oferowana jest przez naszą placówkę wszystkim mieszkańcom Śląska. Dostęp do programu rehabilitacji leczniczej jest bezpłatny i kompleksowy. Zapewniamy Pacjentom nie tylko możliwość skorzystania z metod fizykalnych, ale również do panelu edukacyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci mogą zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi zdrowego odżywiania, ergonomii w codziennym funkcjonowaniu. Jest także możliwość  skorzystania z psychoedukacji. 

Program bezpłatnej rehabilitacji – czy są jakieś ukryte koszty?

W ramach projektu realizowanego z dofinansowaniem środków unijnych, nasz program rehabilitacji jest bezpłatny. Należy jednak zaznaczyć, iż skorzystać z niego mogą mieszkańcy województwa śląskiego, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie uczestniczyli w rehabilitacji w ramach NFZ/ ZUS/KRUS/PEFRON. Kolejne ograniczenie dotyczy wieku. W przypadku kobiet jest to przedział wiekowy 50-59 lat. W przypadku mężczyzn: 50-64 lata. Uczestniczy muszą być osobami aktywnymi zawodowo lub gotowymi do powrotu na rynek pracy. Spełnienie tych kryteriów i rezerwacja miejsca w grupie gwarantuje dostęp do bezpłatnej, kompleksowej rehabilitacji leczniczej. 

Czy z racji na stan epidemii spowodowanej SARS-CoV-2 udział w rehabilitacji jest bezpieczny?

Osoby rehabilitowane w naszej placówce mogą czuć się bezpiecznie. Przychodząc na zabiegi rehabilitacyjne wchodzą do pomieszczeń odrębnym wejściem. Nie nawiązują kontaktu z pacjentami, którzy dokonują rejestracji na wizytę w ramach naszej poradni lekarza rodzinnego czy też poradni specjalistycznych.

Panel edukacyjny jest realizowany zdalnie, dzięki czemu nie tworzymy w salach dużych skupisk ludzkich, co niewątpliwie mogłoby zwiększyć ryzyko z punktu widzenia epidemiologicznego. 

Ponadto w naszej placówce jest prowadzona rejestracja dla osób chętnych zaszczepić się przeciw COVID-19. Zgłoś się już dzisiaj:

szczepienia COVID ZABRZE

Rehabilitacja odbywa się z użyciem specjalistycznego sprzętu, czy jest to wyłącznie gimnastyka?

W ramach programu rehabilitacji leczniczej chorób przewlekłych i zapalnych oferujemy dostęp do nowoczesnego sprzętu. Dysponujemy nie tylko polem elektromagnetycznych, ale również nowoczesnym laserem. Dzięki licznym urządzeniom dostępnym w Sanivitas w Zabrzu, nasi pacjenci mają też dostęp do:

  • jonoforezy,
  • światłolecznictwa,
  • ultradźwięków,
  • TENS (przezskórnej elektrycznej stymulacji nerwów).

Dopełnieniem rehabilitacji jest oczywiście kinezyterapia- zarówno indywidualna, jak i grupowa.  Polecamy także ćwiczenia gimnastyczne w sali wyposażonej w:

  • drabinki,
  • piłki
  • specjalną kabinę UGUL ( do ćwiczeń również w zawieszeniu).

Kto odpowiada za dobór zabiegów i ćwiczeń w programie rehabilitacji leczniczej?

Przychodnia Sanivitas RehabilitacjaNasi pacjenci są pod stałą kontrolą lekarza rehabilitacji leczniczej, a jeśli stan pacjenta tego wymaga – oferujemy również dostęp do lekarza reumatologa z wieloletnim stażem i doświadczeniem.

Pierwsza wizyta każdego pacjenta, to spotkanie z lekarzem specjalistą, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu i badania opracowuje dla indywidualny program rehabilitacji.

Następnie, odbywa się spotkanie z fizjoterapeutą, który ocenia stan pacjenta w oparciu o specjalistyczne skale. Dzięki temu, można w sposób kompleksowy ocenić stan zdrowia każdego z uczestników przed udziałem w programie rehabilitacji i po jego zakończeniu. 

Czy istnieje również możliwość skorzystania z rehabilitacji w przychodni Sanivitas w ramach świadczeń wykonywanych komercyjnie? 

Oczywiście, że tak. Z myślą o rosnącym w społeczeństwie zapotrzebowaniu na świadczenia rehabilitacyjne umożliwiamy również odpłatne zabiegi, masaże i gimnastykę wszystkim zainteresowanym- bez względu na wiek, płeć, czy też jednostki chorobowe. Każdorazowo służymy poradą i wcześniejszą konsultacją, aby rehabilitacja była bezpieczna i kompleksowa. Wszak holistyczne podejście do każdego pacjenta jest dla zespołu Sanivitas celem nadrzędnym. 

 

Program był realizowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Ślaskiego na lata 2014–2020