Odwiedź nasze media społecznościowe:

W naszych poradniach mogą Państwo uzyskać pomoc licznych specjalistów. Specjaliści nie są finansowani przez narodowy Fundusz Zdrowia i poświęcą Państwu całą swoją uwagę – bez oczekiwania w kolejce.

Chorób piersi

Prowadzimy nowoczesną diagnostykę i leczenie chorób piersi:

 • Badanie kliniczne
 • Badanie ultrasonograficzne piersi (USG)
 • Mammografia
 • Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC)
 • Badania cytologiczne
 • Badania mikrobiologiczne

W przypadku stwierdzenia guzka piersi nasze pacjentki mają możliwość dalszego leczenia:

 • otwarta biopsja chirurgiczna (klasyczny zabieg operacyjny w znieczuleniu miejscowym z wycięciem guzka i badaniem histopatologicznym)
 • biopsja mammotomiczna (metoda małoinwazyjna, wycięcie pod kontrolą USG i badaniem histopatologicznym, nie ma blizny, nie wymaga zakładania szwów chirurgicznych, zabieg jednodniowy)
 • pełny zakres leczenia onkologicznego raka piersi (leczenie oszczędzające, radykalne).

Ginekolog

W naszych gabinetach Ginekologiczno – Położniczych opieką otaczamy kobietę w każdym wieku. Prowadzimy diagnostykę i leczenie z zakresu ginekologii w tym porady dotyczące naturalnego planowania rodziny i rozrodczości, okresu przekwitania. Obejmujemy pełną opieką położniczą kobietę ciężarną od początku ciąży aż do jej rozwiązania prowadząc poradnictwo w zakresie fizjologii i patologii ciąży. Po rozwiązaniu oferujemy poradnictwo laktacyjne oraz ambulatoryjną opiekę poporodową. Naszym pacjentkom proponujemy również poradnictwo przedkoncepcyjne. Troska o zdrowie kobiety jest jednym z pierwszych i głównych zadań Ośrodka. Zapewniamy intymne warunki przygotowania do badania (kabina z bidetem, możliwość przebrania).
Zapewniamy:

 • porady lekarskie (badanie ginekologiczne)
 • badania USG (przez powłoki brzuszne, endovaginalne), obejmujące zarówno diagnostykę narządów rozrodczych jak i weryfikujące ciążę
  pełny zakresu badań biochemicznych i bakteriologicznych
 • profilaktykę przeciwnowotworową (badania cytologiczne i diagnostyka infekcji HPV)
 • kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży (planowanie ciąży, wczesne rozpoznanie ciąży, prowadzenie ciąży fizjologicznej i ciąży wysokiego ryzyka, opiekę poporodową),
 • antykoncepcję (poradnictwo antykoncepcyjne, antykoncepcja doustna, antykoncepcja przezskórna, antykoncepcja dopochwowa, zakładanie i usuwanie wkładek wewnątrzmacicznych),
 • diagnostykę i leczenie infekcji pochwowych,
 • szczepienia przeciw HPV,
 • ambulatoryjne zabiegi ginekologiczno – położnicze.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym.
Ginekologia jest dziedziną medycyny zajmująca się budową, czynnościami i schorzeniami układu rodnego kobiety. Regularne wizyty i dbanie o profilaktykę zdrowia kobiecego w tej dziedzinie, pozwala uniknąć wielu schorzeń i przyczyniać się nie tylko do dobrego samopoczucia fizycznego, ale również psychicznego kobiety. Położnictwo zajmuje się prowadzeniem kobiety w ciąży, weryfikacją zdrowia płodu, dbaniem o to, by ciążą przebiegała prawidłowo, zapewniając zdrowie zarówno matce, jak i dziecku. Schorzenia kobiece pojawiają się z bardzo różnych powodów. W niektórych przypadkach są to pewne niedoskonałości w pracy organizmu, a szczególnie układu rozrodczego, bądź hormonalnego, które wymagają szczegółowego wywiadu i podjęcia działania ze strony lekarza. Jednak wiele chorób jest wynikiem zaniedbań w profilaktyce prozdrowotnej, braku dostatecznie higienicznego trybu życia, czy też braku świadomości potrzeby regularnych badań i kontroli. Brak systematycznych kontroli i profilaktyki z zakresu ginekologii może być przyczyną przerodzenia się dokuczliwych bólów czy schorzeń w poważną, przewlekłą chorobę. Swędzenie czy pieczenie w okolicy zewnętrznych narządów płciowych?- bóle w podbrzuszu?- zmiany nastroju przed miesiączką?- chwiejność emocjonalna?- bolesne i obfite miesiączkowanie?- krwawienie z dróg rodnych w okresie menopauzy lub w środku cyklu – wszystkie te dolegliwości są sygnałem do konieczności skonsultowania się lekarzem ginekologiem.
Każda kobieta powinna w celach profilaktycznych skonsultować się z lekarzem ginekologiem przynajmniej dwa razy w roku. Raz w roku powinno być wykonane badanie cytologiczne.

Laryngolog

Laryngologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem chorób nosa, zatok obocznych nosa, uszu, gardła oraz krtani. Bliskie sąsiedztwo i zależności anatomiczne powodują wzajemne oddziaływanie tych narządów, a procesy chorobowe toczące się w jednym, mogą zakłócać czynność pozostałych lub przenosić się na nie.
Najczęstszymi problemami z jakimi zgłaszają się pacjenci to chrypka, kaszel, przewlekły katar, krwawienia z nosa, bóle i zawroty głowy, ból ucha, niedosłuch.
Mogą one być objawami przewlekłych stanów zapalnych, alergii, chorób rozrostowych, ale mogą zwiastować również choroby ogólnoustrojowe lub być reakcją na leki stosowane w leczeniu innych schorzeń.
Nasz Gabinet Laryngologiczny zajmuje się leczeniem chorób nosa, gardła, krtani i uszu. Trafiają tu pacjenci z typowymi schorzeniami górnych dróg oddechowych, zarówno dzieci, jak i dorośli. Nasi specjaliści z zakresu otolaryngologii posiadają doświadczenie kliniczne, wyposażeni są w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny do oceny nosa, jamy nosowo-gardłowej i krtani u dzieci. Nasz gabinet dysponuje salą zabiegową, gdzie wykonuje się szereg zabiegów chirurgicznych z zakresu laryngologii w trybie ambulatoryjnym.
Zajmujemy się pacjentami z problemem chrapania celem ustalenia przyczyny i kwalifikujemy do leczenia. Po zakończeniu leczenia obejmujemy pacjentów okresową kontrolą.
Prowadzimy rownież konsultacje z zakresu profilaktyki schorzeń laryngologicznych.

Onkolog

Onkolog leczy, ale także udziela porad dotyczących profilaktyki. Wyjaśnia wątpliwości, a w razie jakichkolwiek podejrzeń kieruje na odpowiednie badania w placówce lub poza nią.
W naszym gabinecie Onkologicznym zajmujemy się rozpoznawaniem, leczeniem i kontrolą po leczeniu chorób nowotworowych.
Do naszego Gabinetu mogą zgłaszać się pacjenci zarówno ci, którzy nie mają zdiagnozowanej choroby nowotworowej, a zaniepokojeni są stanem swego zdrowia, jak i pacjenci wymagający prowadzenia leczenia na różnych etapach rozwoju choroby nowotworowej. Nasi onkolodzy mają stały dostęp do nowoczesnej aparatury i laboratorium. Małe zabiegi chirurgiczne wykonywane są na miejscu.

Ortopeda

Dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób i urazów narządu ruchu: szkieletu (z wyjątkiem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń.

Reumatolog

Dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi (metabolicznymi, zapalnymi, zwyrodnieniowymi) kości, stawów (układu kostno-stawowego), a także ogólnoustrojowymi stanami zapalnymi tkanki łącznej (kolagenozy), ich rozpoznawaniem, leczeniem oraz zapobieganiem. Najczęściej diagnozowane schorzenia w dziedzinie reumatologii to: reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, zespół Sjögrena, twardzina, dermatomyositis, choroba zwyrodnieniowa stawów, fibromialgia, sarkoidoza, dna moczanowa, układowe zapalenia naczyń.

Neurolog

Dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy. Badanie neurologiczne obejmuje: oględziny (typ budowy ciała, stan kości i mięśni, postawy, ułożenia), badanie głowy (ustawienie, ruchomość, kształt i wymiary czaszki), badanie nerwów czaszkowych, badanie kończyn górnych (ułożenie, siła, ruchomość, zborność, odruchy, czucie), badanie tułowia (odruchy brzuszne, ruchomość kręgosłupa), badanie kończyn dolnych (ułożenie, siła, ruchomość, zborność, odruchy, czucie), badanie czucia powierzchownego, badanie chodu, badanie mowy, badanie objawów oponowych.

Psychiatra

Zajmuje się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne. Metody diagnozowania psychiatrycznego są zróżnicowane, istnieją jednak oficjalne kryteria diagnostyczne tworzone w środowisku naukowym: klasyfikacja DSM obecnie w wersji obowiązującej DSM-5 Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Leczenie psychiatryczne obejmuje farmakoterapię, psychoterapię oraz inne metody. Leczenie odbywa się na zasadzie cyklicznych wizyt u specjalisty w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w formie leczenia środowiskowego – czyli leczenia pacjenta w jego środowisku domowym. W pewnych przypadkach regulowanych przez prawo do podjęcia leczenia nie jest wymagana zgoda pacjenta. Psychiatria różni się od psychologii faktem, iż jest ona nauką medyczną, psychologia zaś według podziału klasycznego jest subdyscypliną filozoficzną, która obecnie wyrosła na samodzielną naukę społeczną. Obie nauki są interdyscyplinarne i posiadają zróżnicowane podejścia, zawierające swoiste podstawy teoretyczne. Dziedzina medycyna jaką jest psychiatria jest w pełni rozwiniętą, regularną nauką znającą biologiczne mechanizmy problemów zdrowotnych, posiadającą rozbudowane zaplecze teoretyczne, klasyfikacje chorób i szeroką wiedzę na temat sposobów ich leczenia

Certyfikowane centrum medycyny podróży

Nazwisko Dni Przyjęć Godziny
Małgorzata Wawer-Zahuta codziennie zobacz

Certyfikowane centrum medycyny podróży zajmuje się chorobami egzotycznymi. W przypadku wyjazdu zapraszamy wszystkich planujących podróż na konsultacje przed wyjazdem w dowolny zakątek świata. Proponujemy konsultację lekarską, w trakcie której: uzgodnimy plan szczepień ochronnych, określimy wskazania i przeciwwskazania do szczepienia, wybierzemy ewentualną profilaktykę przeciwmalaryczną, omówimy wszelkie inne interesujące Państwa aspekty profilaktyki zdrowotnej w podróży. Więcej informacji tutaj.

Pracownie:

USG

USG jamy brzusznej, piersi lub tarczycy.

RTG

Chorób Naczyń

Empty section. Edit page to add content here.
01
iso logo
02
04
KONTAKT