Niepokoją cię zmiany w wyglądzie piersi? Wyczuwasz guzka lub zgrubienie? Wyniki mammografii lub USG wymagają dalszej diagnostyki? Zapraszamy do Poradni Profilaktyki Chorób Piersi SANIVITAS. U nas zadbasz o swoje zdrowie w komfortowych warunkach.

Nasz zespół specjalistów z zaangażowaniem pomaga kobietom, które:

 • nie mają objawów, ale chcą skontrolować piersi,
 • dotychczas nie zdiagnozowano u nich choroby nowotworowej, ale mają niepokojące objawy,
 • wymagają zaawansowanej diagnostyki.

Główny zakres działalności Poradni obejmuje:

 • planowanie i przeprowadzanie niezbędnych badań diagnostycznych u kobiet z podejrzeniem choroby nowotworowej, w tym USG, mammografii i biopsji mammotomicznej, z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń,
 • ambulatoryjną opiekę specjalistyczną
 • kwalifikowanie do leczenia operacyjnego, w tym technikami małoinwazyjnymi i tradycyjnymi, 
 • kwalifikowanie do leczenie onkologicznego w zakresie chemioterapii, radioterapii i hormonoterapii,
 • drobne zabiegi chirurgiczne, zwłaszcza w obrębie skóry i tkanki podskórnej dotyczące nowotworów łagodnych.

Powyższe usługi wykonujemy bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Co obejmuje porada specjalistyczna?

Pamiętaj, że profilaktyka raka piersi może nie tylko znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania, ale także zapobiec postępowi choroby. Zgłoś się do nas i skorzystaj z możliwości, jakie daje współczesna medycyna. W SANIVITAS otrzymasz kompleksowe wsparcie w zakresie profilaktyki, a konieczne badania zrobisz bezpłatnie. Porada obejmuje:

 • przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, 
 • badanie fizykalne piersi,
 • omówienie wyników badań: mammografii oraz USG piersi (prosimy o przyniesienie na wizytę posiadanej dokumentacji), 
 • przeprowadzenie biopsji, jeśli to konieczne, 

Jakie badania diagnostyczne są stosowane w profilaktyce chorób piersi?

USG (ULTRASONOGRAFIA) – nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej, wykorzystująca ultradźwięki. Zaletą USG jest wysoka dokładność, która pozwala na wykrywanie nawet niewielkich zmian. W profilaktyce chorób sutka USG zaleca się zwłaszcza kobietom do 50. roku życia, gdyż ze względu na „gęstszą” budowę piersi mammografia nie daje tak dokładnego obrazu.

MAMMOGRAFIA – nieinwazyjna metoda, wykorzystująca niewielką dawkę promieni rentgenowskich. Jest bezpieczną i skuteczną metodą wykrywania zmian w piersiach, zalecaną zwłaszcza kobietom w wieku 50-69 lat.

BIOPSJA CIENKOIGŁOWA – procedura polegająca na pobraniu materiału cytologicznego przy pomocy strzykawki zakończonej cienką igłą. Nie wymaga stosowania znieczulenia. Badanie to umożliwia ocenę pobranych komórek, jednak nie może ocenić struktury tkanek.

BIOPSJA GRUBOIGŁOWA POD KONTROLĄ USG metoda ta jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i polega na wprowadzeniu igły o dosyć dużej średnicy (2,1 mm). Dzięki mechanizmowi tak zwanego “pistoletu biopsyjnego” pobiera z tkanki guza wałeczek i tym samym pozwala na uzyskanie materiału do pełnego badania histopatologicznego oraz immunohistochemicznego.

BIOPSJA MAMMOTOMICZNAnajnowocześniejsza metoda, stosowana w ramach dalszej diagnostyki po wykryciu zmian podczas mammografii lub USG. Polega na precyzyjnym pobraniu wycinków z piersi w celu ustalenia charakteru zmiany. Tego rodzaju biopsję można stosować także przy usuwaniu niewielkich zmian, z zachowaniem marginesu bezpieczeństwa. Poradnia SANIVITAS dysponuje nowoczesnym mammotomem, umożliwiającym przeprowadzenie u naszych pacjentek szybkiej i skutecznej diagnostyki. 

Zabiegi:

 • usuwanie łagodnych zmian z piersi
 • diagnostyczne pobranie węzłów chłonnych
 • zabiegi ambulatoryjne (niewymagające pobytu w szpitalu).

Szybka terapia onkologiczna DiLO

SANIVITAS realizuje szybką terapię onkologiczną w ramach umowy z NFZ. Do skorzystania z niej uprawnieni są pacjenci posiadający Kartę Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Może wystawić ją lekarz POZ w przypadku podejrzenia nowotworu lub specjalista, który rozpozna nowotwór na podstawie wyników badań.

Pacjent z rozpoznaną chorobą nowotworową, posiadający kartę DiLO, wymaga przygotowania indywidualnego planu leczenia onkologicznego. Zajmuje się tym nasz interdyscyplinarny zespół specjalistów, a każdemu z podopiecznych dedykowany jest koordynator, który towarzyszy pacjentowi podczas całej terapii.. Jego zadaniem jest zbieranie dokumentacji medycznej, nadzór nad terminarzem badań i zabiegów oraz umawianie na konsultacje.

Nasze usługi

Nasze usługi